Sformułowanie "płytki strukturalne" jest nieco mylące. Nie ma to nic wspólnego ze strukturą domu, ani z używaniem ich jako elementów konstrukcyjnych, jak jakiś dorosły Lego (niestety) - chodzi o strukturę samych płytek.

W skrócie, podczas gdy większość dachówek jest gładka i płaska, dachówka strukturalna ma teksturę lub kształt wciśnięty w nią przed wypaleniem gliny.

Ze względu na fizyczne wzornictwo płytek, działają one znacznie lepiej niż płytki ścienne. Można ich używać jako płytek podłogowych, ale mogą nie być wygodne do chodzenia po nich - na przykład płytki, które zazwyczaj znajdują się na obrzeżach basenów, są uporządkowane i chociaż są pomocne jako środek antypoślizgowy, nie chciałbyś, aby znalazły się na podłodze w Twojej kuchni.

Płytki strukturalne są wykonane zarówno z ceramiki jak i porcelany, co oznacza, że są tak samo trwałe i trwałe jak ich gładsze odpowiedniki. Jako materiał, porcelana ma przewagę nad ceramiką, ponieważ daje trwalszą płytkę, która jest mniej podatna na zarysowania i uszkodzenia. I nawet jeśli tak się stanie, glina ma ten sam kolor na całej długości płytki, co oznacza, że małe wióry będą o wiele mniej widoczne.

Prawdopodobnie najbardziej znanymi płytami strukturalnymi są płytki Metra. Posiadają one zdefiniowane skosy wokół krawędzi, które grają światłem i cieniem i czynią Twoją ścianę bardziej interesującą. Płytki Metro to ponadczasowa klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody.

Jak używać płytek strukturalnych

Płytki strukturalne o gładszej powierzchni, takie jak gama Stoneway, mogą ożywić Twój pokój i mogą być używane w dowolnym miejscu w domu. Zaprojektowane tak, aby przypominały naturalny kamień, gama Stoneway jest doskonała do stosowania w kuchniach, korytarzach, łazienkach lub oranżeriach, dodając styl i kreatywność, a także organiczny charakter pomieszczenia.

Zależy to od wzoru płytki, ale jest mało prawdopodobne, że będziesz chciał pokryć całą ścianę płytkami strukturalnymi, które mają wyraźne wzory, takie jak Ordi Beige lub Imotion Inox Metallic. Będą one jednak stanowić świetny element dekoracyjny ścian lub mogą być użyte jako pasek akcentujący, aby dodać elegancji zwykłej ścianie.

Kompromis pomiędzy uporządkowanym i płynnym

Jeśli zależy Ci na atrakcyjności płytek strukturalnych, ale wolisz gładkie - zwłaszcza jeśli używasz ich jako płytek podłogowych - płytki wzorzyste stanowią świetny kompromis. Brushstroke Gris Tex i Brushstroke Gris Dec są świetnymi przykładami, które mogą być stosowane na podłogach bez obaw o uszkodzenia spowodowane przesuwaniem nad nimi mebli.

Płytki strukturalne mogą być bardzo wyczuwalne w dotyku, więc zanim podejmiesz decyzję, których z nich użyć, najlepiej odwiedzić jeden z naszych sklepów i zobaczyć je niejako "w ciele". Należy pamiętać, że godziny otwarcia mogą się zmienić w krótkim czasie, w zależności od lokalnych ograniczeń, więc zawsze należy sprawdzić przed wyjściem z domu.