Jeśli jesteś jedną z tych osób, które spędzają dużo czasu w kuchni, jesteś również skłonny zabawiać odwiedzających. Oba te elementy oznaczają, że będziesz chciał, aby przestrzeń była tak atrakcyjna, jak to tylko możliwe - łącznie z podłogą. Jeśli szukasz pomysłów na podłogę w kuchni, które stworzą prawdziwy czynnik wow, oto nasze propozycje:

Drewno

Podłogi drewniane są bardzo atrakcyjne, ale są drogie i wymagają dużo konserwacji. Drewno nie jest również praktycznym materiałem do wykonywania czynności, które odbywają się w kuchni. Z kolei płytki są łatwe do czyszczenia i trwałe. Ale nigdy nie będą tak piękne jak drewniana podłoga, prawda? Cóż, możesz mieć to, co najlepsze z obu światów z płytkami z efektem porcelanowego drewna, uzyskując wszystkie łatwe do czyszczenia, wodoodporne zalety podłogi z płytek, ale z ciepłem i pięknem drewna. Spójrz na płytkę z popiołu Vinto, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Przenieś swoją kuchnię na nowy poziom

Jeśli Twoja kuchnia jest wystarczająco duża, tworzenie podwyższonych poziomów zapewni unikalny i przyciągający wzrok wygląd. Użycie różnych stylów podłóg na różnych poziomach pozwoli na uzyskanie rzadkiego wyglądu w kuchni, jak również zwrócenie uwagi na stopień.

Jasna biel

Białe płytki sprawiają, że każde pomieszczenie wygląda na większe, więc podłoga z białych płytek jest idealna do mniejszych pomieszczeń. A jeśli w Twojej kuchni jest dużo światła słonecznego, białe płytki będą je odbijać i sprawią, że pomieszczenie będzie jeszcze większe i jaśniejsze.

Doskonałe wzory

Wzorzyste kafelki to cała wściekłość i są tam jakieś piękne wzory, które będą wyglądać fantastycznie w kuchni.

Przejście na system trójstopniowy

Coś nowego w świecie podłóg kuchennych to pomysł na to, co zostało nazwane "trickled transitioning". Zamiast zwykłych prostych linii, bardziej organiczne i wzorzyste przejście może stworzyć czynnik "wow". Zazwyczaj jest ono zbudowane z prostokątnych płytek ułożonych we wzór jodełki, ale może być wykonane z dowolnie ukształtowanych płytek.

Kamień

Wraz z naturalnym wyglądem drewna, kamień jest innym sposobem na nadanie Twojej kuchni wspaniałego, rustykalnego, naturalnego wyglądu. Płytki z kamienia porcelanowego występują w wielu kolorach i odmianach, tworząc nowoczesną i nowocześnie wyglądającą kuchnię.

Punkt centralny na wyspie

Jeśli twoja kuchnia ma wyspę, możesz zaznaczyć obszar, w którym się znajduje, używając podłogi kuchennej, która również "rozbije" pokój. Różne punkty centralne mogą naprawdę pomóc stworzyć czynnik "wow".

Retro

Kuchnie Retro są na górze, a podłoga jest kluczowym elementem tego wyglądu. Czarno-biała podłoga w szachownicę natychmiast robi takie wrażenie i z łatwością stworzy ponadczasowy czynnik wow. Albo użyj płytek, które mają wzór starego drewna.

Monochromatyczne

Jeśli chcesz złożyć proste, odważne oświadczenie, monochromatyczny schemat naprawdę sprawi, że twoja kuchnia będzie się wyróżniać. Skontrastuj kolor podłogi ze ścianami, bryzgami i urządzeniami, aby nadać całości elegancki wygląd. I niekoniecznie musisz myśleć w czerni i bieli - różne dwukolorowe kombinacje mogą sprawić, że Twoja kuchnia stanie się bardziej osobista, bez odbierania czynnika wow, do którego zmierzasz.