Płytki ścienne metra są niezwykle wszechstronne, a przy odrobinie wyobraźni i kreatywności można je wykorzystać do tworzenia unikalnych i ciekawych projektów. Płytki ścienne Metro to płytki w kształcie cegieł i są dostępne w bajecznej gamie kolorów. Oto 5 pomysłów na wykorzystanie płytek metra, które dodadzą Twojemu domowi nutkę pizzy.

Tworzenie ciekawych wzorów z płytek metro

Używanie kafelków z metra do tworzenia przyciągających wzrok wzorów lub projektów na ścianach, które również zrobią wrażenie na Twojej rodzinie i przyjaciołach. Możesz mieć:

  • wzór liniowy - w którym płytki metra umieszcza się poziomo w poprzek w linii (lub pionowo, aby stworzyć wrażenie wysokości), a krawędzie płytek w linii z krawędziami płytek poniżej
  • wzór ściany murowanej - gdzie krawędź końcowa każdej płytki metra znajduje się w jednej linii z połową płytki metra poniżej (ponownie stworzyć poczucie wysokości, umieszczając je zamiast tego pionowo)
  • wzór jodełki - gdzie kładziesz 2 płytki metra w kształcie litery V, która wskazuje w górę lub w dół, a może spróbuj umieścić je po przekątnej
  • wzór splotu koszyka - w którym na przemian układa się płytki metra w poziomie i w pionie.

Najwyższa rada: możliwości są nieograniczone - więc upewnij się, że z wyprzedzeniem dokładnie zaplanujesz swój projekt (przeczytaj naszego bloga "Jak używać wzorów i tekstur w swoim domu").

Bądź kreatywny z kolorem

Oprócz podjęcia decyzji o tym, jaki wzór należy mieć, należy wprowadzić kolor lub kombinację kolorów, aby naprawdę spersonalizować swój pokój. Jednobarwne ściany mogą być bardzo skuteczne: biel tworzy poczucie światła i przestrzeni, jasne lub stonowane kolory mogą podkreślić inne cechy w pokoju, takie jak podłoga i wyposażenie, a odważne kolory mogą dodać odrobinę życia.

Możesz też zmieszać je z kontrastowymi kolorami, takimi jak monochromatyczna czerń i biel, aby uzyskać bardziej dramatyczny efekt; użyć różnych odcieni i tonów tego samego koloru, aby uzyskać bardziej subtelny wzór; lub przeplatać niektóre wzorzyste lub teksturowane płytki metra, aby urozmaicić.

Stwórz ścianę metro

Zamiast kafelkować całe pomieszczenie kafelkami metra, można zamiast tego stworzyć ścianę działową, stosując kontrastowe, kolorowe i/lub teksturowane płytki metra. W ten sposób można dodać głębi do małego pokoju lub podzielić przestrzeń w większym pokoju, a to jest fantastyczne, aby Twój dom był naprawdę Twój.

Użyj płytek metro o wysokim połysku do stworzenia poczucia światła

Płytki na wysoki połysk w metrze, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach, mogą wzmocnić poczucie światła i przestrzeni. Odbicie światła od błyszczącej powierzchni płytek może również sprawić, że pomieszczenie poczuje się większe. Są one tak łatwe w czyszczeniu, że nie tracą blasku. Aby uzyskać subtelniejszy efekt, można nawet na przemian z matowymi i błyszczącymi płytkami metra w tym samym kolorze.

Dopasuj płytki do swojej podłogi

Płytki Metro mogą doskonale uzupełniać Twoją podłogę, szczególnie jeśli masz bogato wzorzyste płytki podłogowe. Stwórz idealne tło, używając płytek Metro w odpowiednich odcieniach i spraw, by Twoja podłoga stała się gwiazdą pokoju.