Uwielbiamy obserwować nowe trendy we wzorach i kolorach płytek kuchennych i zawsze jest to dla nas tak ekscytujące, że możemy dostarczać naszym klientom najnowsze kolory, wzory i style dla ich projektów dekoracji wnętrz. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi dostawcami na całym świecie, aby mieć pewność, że współpracujemy ze sobą w celu zapewnienia najlepszej jakości produktów dostępnych dla Twojego domu. Jakie są więc nowe, gorące style w tym roku? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, czego szukać, jeśli chcesz być na bieżąco z najbardziej popularnymi trendami w dziedzinie płytek kuchennych.

Zachowaj ten świeży wygląd.

Rozpoczęcie projektu kafelkowania lub całkowitej renowacji kuchni nie jest łatwe i wymaga dużo planowania i hojnego budżetu. Więc kiedy wybierasz swoje płytki kuchenne, chcesz mieć pewność, że będą one dobrze pasować do reszty projektu kuchni, a jednocześnie wyglądać stylowo i na trendy zbyt. To, czego nie chcesz, to mieć ten piękny świeży wygląd, który po roku lub tak zaczyna wyglądać przestarzałe i potrzebuje kolejnej aktualizacji. Więc ważne jest, aby zrobić swoje badania z lokalnym dostawcą przed zakupem i uzyskać próbki zbyt, aby można było sprawdzić, czy wyglądają dobrze w przestrzeni.

Siła koloru

Kolory mają moc przekształcania i wzmacniania pomieszczenia. Sprytne wykorzystanie kolorów może sprawić, że pokój będzie wyglądał na większy, ale źle dobrany i ryzykujesz, że będzie wyglądał ciemno i ponuro. Dobra wiadomość jest że szarość i zieleń są wciąż gorącymi kolorami dla kuchennych płytek w tym roku wraz z neutralnymi tonami tak jak beż, krem i biel. Tam, gdzie silniejszy colour płytki wybierają, zazwyczaj używają tworzyć charakterystyczną ścianę lub akcentować specyficznego teren tak jak piekarnik splashback. Jeśli chodzi o odcienie ziemi, warto przyjrzeć się płytce z szarej porcelany Stonehenge. Idealna do ścian i podłóg o stylowym, matowym wykończeniu, to wytrzymała płytka porcelanowa, która przetrwa próbę czasu.

Styl i kolorystyka vintage

Coraz bardziej popularne w świecie dekoracji wnętrz i kafelków metro trzyma się swoich własnych. Wszechstronny i odpowiedni wybór dla ścian w łazience i kuchni, są one dostępne w ogromnej gamie kolorów, co oznacza, że możesz mieszać i dopasowywać lub tworzyć wzory i obramowania w kontrastowych kolorach, aby dopasować swoje kuchenne jednostki i urządzenia, jeśli chcesz. Dla niektórych prawdziwy styl vintage, wybierając Metro połysk kremowe płytki ceramiczne Metro nadadzą Twojej kuchni wygląd retro i poczucie w przystępnej cenie. 

Dodanie tekstury

Tworzenie uderzających efektów i wzorów architektonicznych za pomocą płytek teksturowanych jest w tej chwili w modzie i jeśli chcesz dodać otuchy nijakiej ścianie, może to być wybór dla Ciebie. Alternatywnie możesz stworzyć iluzję teksturowanej podłogi drewnianej, ale z płytkami ceramicznymi, które są bardziej wytrzymałe i bardziej rozsądne cenowo. Płytka Berg Lite jest dobrą opcją dla teksturowanego wyglądu, który wygląda wspaniale, gdy jest ułożony w jodełkowy wzór.

Składanie oświadczenia

Płytki dekoracyjne o skomplikowanych geometrycznych kształtach i grafice to powrót do lat dwudziestych XX wieku i renesans w świecie płytek kuchennych. Wyglądają tak przyciągająco, jak charakterystyczne podłogi lub gdy są używane do podkreślenia małej powierzchni. Można ich używać jako alternatywy dla blatów kuchennych, ponieważ płytki ceramiczne są odporne na ciepło i wodę, a jeśli zostaną odpowiednio potraktowane, nie będą również plamić.

Mozaika

Szklane płytki mozaikowe to świetny sposób na wprowadzenie pewnego koloru do swojego schematu. Występują one dosłownie w każdym odcieniu, a także w każdej kombinacji kolorystycznej, dzięki czemu na pewno znajdziesz zestaw, który idealnie uzupełni Twój nowy wystrój. Możesz zdecydować się na kontynuację odcieni ziemi z akcentami w kolorach kremowym, zielonym i brązowym lub na odważny kolor z jasnym obramowaniem lub na szklaną ścianę lustrzaną z mozaiki dla uzyskania maksymalnego efektu. A jako dodatkowy bonus, są one również odporne na zużycie i plamy!