Nowoczesność stara się wprowadzać różne innowacyjne rozwiązania, ale gdy chodzi o salon to nadal mocne będą rozwiązania klasyczne a wśród nich między innymi estetyczny żyrandol na środku takiego pomieszczenia. W takim wnętrzu ma on swoją rolę oświetleniową jak i też dekoracyjną. Dlatego kiedy trzeba wybrać dobry model warto także zastanowić się jak do tego najlepiej podejść. Podpowiedzmy Wam na ten temat nieco więcej.

Typy żyrandoli

Rodzaje żyrandoli Przygotowując wystrój salonu koniecznie będzie trzeba wcześniej planować oświetlenie. żyrandol będzie elementem widocznym na pierwszy rzut oka, dlatego musi być naprawdę dobrze dopasowany. Jeśli chodzi o wybór to na rynku propozycji jest naprawdę masa. Mogą się one mocno między sobą różnić stylem wykonania, materiałem jaki będzie wykorzystywany przy produkcji czy też liczbą źródeł światła. - Żyrandole kryształowe – kojarzone są raczej z dawnym przepychem, ale tak naprawdę będą ponadczasowym rozwiązaniem, które zawsze się dobrze sprawdza. Produkuje się je w różnych typach oraz z zastosowaniem różnych dodatków. Zawsze uwodząca w nich będzie gra świateł. - Żyrandole mosiężne – to materiał, który charakteryzuje się doskonała wytrzymałością i nadaje się do czyszczenia. Poza tym bardzo dobrze wygląda. Można tutaj wybrać dwa rodzaje wykończenia (patyna antyczna czyli matowy, albo złoty połysk.

Szklany żyrandol Znajdziemy w sklepach także żyrandole, które są malowane. - Żyrandole szklane – szkło to obecnie taki materiał, który daje nam bardzo wiele możliwości, gdy chodziło obróbkę, Dlatego pojawiają się również specjalne żyrandole, które w całości wykonywane są właśnie szkła. coraz więcej osób decyduje się na ich wykorzystywanie również w momencie, gdy przygotowują u siebie nowoczesne wnętrze. - Żyrandole z tworzyw sztucznych – dużą zaleta będzie tutaj kolorystyka, kształty, trwałość czy czyszczenie. Często takie możliwości dają nam również inne materiały. - Żyrandole drewniane – takie żyrandole pasują jedynie do specyficznego wystroju pomieszczenia. Trzeba powiedzieć, że są to ciężkie żyrandole, które muszą po prostu pasować. - Żyrandole papierowe – raczej do pokoju dziecka, nie pasują do salonu. Można tutaj znaleźć kilka form. Świetnie sprawdzą się jako żyrandole, których nie będzie żal, gdy się zniszczą.