walizka podróżna

Może wielu ludziom wydaje się, że wybór dobrej walizki będzie prosty, ale jest inaczej. Jak więc wybrać bagaż na urlop? Postaraliśmy się zebrać najważniejsze informacje i będziemy chcieli Wam podpowiedzieć, jak można sobie z tą kwestią poradzić. Jest rzeczą oczywistą, że bagaż musi być lekki i pojemny. Wtedy powinien nam odpowiadać. Ważna będzie trwałość, obecnie więc modne są walizki z poliwęglanu, który jest twardy i odporny na uszkodzenia. Oczywiście warto chronić także własny bagaż, dlatego zamek szyfrowy jest ważnym elementem, taki, który otwierać mogą wyłącznie służby celne. Ważne będą także kółka, które muszą nam dawać komfort, obecnie raczej stawia się na cztery niż dwa kółka, ponieważ wtedy łatwiej będzie takim bagażem operować od strony praktycznej lepiej będzie się sprawdzał. Na krótsze wyjazdy zdecydować się można na taki bagaż, który będzie mniejszym, poręczniejszy i z nim łatwiej będzie się poruszać. Tutaj ważną cechą będzie mobilność.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na tematy walizek podróżnych oraz galanterii skórzanej zapraszamy na stornę: www.hurtownia-alicja.pl

Cechy dobrej walizki:

Duża pojemność

Walizka musi być dobrze zorganizowana tak, by gwarantowała odpowiednią pojemność. Komora główna dobrze, jeśli ma specjalne paski, które będą podtrzymywać ubrania. Oprócz tego warto mieć mniejsze kieszonki, dobrze sprawdzać się będą również specjalne walizki z kieszonkami na garnitur czy spodnie, które to będą chronić przed wygnieceniem. Można mieć również taką, gdzie powiększa się komorę główną rozpinanymi zamkami.

Trwała

Tekstylna walizka tego wymogu nie jest w stanie spełniać, dlatego bardziej popularne są takie propozycje, które wykonuje się z poliwęglanu albo też termoplastiku. Naturalna skóra też dobrze się sprawdza, to materiał szlachetny, który można docenić. Jest jednak dość kosztowna.

Wygodna

Decydować o tym będzie również wielkość i waga. Oprócz tego musimy mieć wygodną rączkę, kółka solidne do przemieszania, to także ważny element walizki. W ten sposób niezależnie od tego, gdzie będziemy się wybierać powinna być praktyczna i komfortowa. Walizka oczywiście musi mieć także gwarancję, która sprawi, że jeśli coś się będzie działo będzie można liczyć na jej naprawę.

Zabezpieczona

Walizka musi zabezpieczyć nasze rzeczy, a więc ma stawiać opór, jeśli ktoś niepowołany będzie chciał się do niej dostać. Powinna być zamykana, z szyfrowym zamkiem czy kłódką. Dobrze jeśli znajdzie się tam specjalny zamek TSA, który otwierać mogą wyłącznie służby celne, by sprawdzić wnętrze walizki. Mają takie prawo i mogą nawet zniszczyć walizkę w celu jej sprawdzenia, dlatego lepiej, gdy taki zamek będzie się tam znajdował