Czy łatwa w czyszczeniu łazienka jest na szczycie Twojej listy priorytetów? Zapytaliśmy ekspertów z Ideal Standard, którzy projektują łazienki od ponad 100 lat, o ich najlepsze wskazówki dotyczące pogodzenia higieny ze stylem.

Kwestie związane z higieną, czy to mycie rąk, czy też ostrożność w stosunku do powierzchni, których dotykasz, nigdy nie były tak ważne. Środek do dezynfekcji rąk i maseczka na twarz zostały dodane do naszych mentalnych list kontrolnych przed wyjściem z domu, a nawet w zaciszu domowym czystość podskoczyła na liście priorytetów. Nie oznacza to jednak, że wszyscy chcemy żyć w sterylnym otoczeniu. W rzeczywistości bardziej niż kiedykolwiek pragniemy komfortu i pięknie zaprojektowanych przestrzeni, w których możemy się wyłączyć. Jak więc zrównoważyć higienę i styl, jeśli chodzi o Twoje prywatne sanktuarium? Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci stworzyć łazienkę łatwą do utrzymania w czystości.

Stwórz łatwą do utrzymania w czystości łazienkę, łazienkę typu ensuite lub szatnię z zestawem WC i umywalką z kolekcji Ideal Standard Strada II


Znajdź produkt, który spełnia obie te funkcje

Dostępnych jest wiele produktów, elementów wyposażenia i armatury, które mają za zadanie ułatwić czyszczenie i regularną konserwację łazienki. Na przykład toalety wiszące, meble i umywalki sprawiają, że podłoga jest wolna od przeszkód, co pozwala na głębsze czyszczenie. Dzięki możliwości dotarcia do każdego miejsca na podłodze, możesz spać spokojniej wiedząc, że udało Ci się usunąć wszelkie zarazki i bakterie, które mogą się tam czaić. Poza zapewnieniem dodatkowych korzyści w zakresie higieny, elementy wieszane na ścianie sprawiają, że łazienka wydaje się większa i pozostawia więcej miejsca na podłodze, co czyni je genialnym wyborem projektowym.

Zachowaj czystą przestrzeń na podłodze dzięki zestawowi wiszącemu, jak ten z kolekcji Ideal Standard Studio Echo.


Przejdźmy do kwestii technicznych

Jeśli chodzi o wybór toalety, technologia może nie być pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, ale istnieją produkty z wbudowaną sprytną technologią, które nie stanowią kompromisu w kwestii designu. Na przykład nasza unikalna technologia AquaBlade® zapewnia wysoce efektywne, higieniczne działanie dzięki bezrozpryskowemu spłukiwaniu, nawet przy niewielkiej ilości wody. Wyposażona jest w potężne dysze wbudowane w brzegi toalety, które pomagają w czyszczeniu całej miski, zmniejszając również prawdopodobieństwo wystąpienia efektu aerozolu. AquaBlade® pomaga również oszczędzać wodę, ponieważ jej konstrukcja umożliwia pełne oczyszczenie miski przy użyciu tylko połowy spłukiwania.
Zrób jeden krok na raz

Jeśli masz starą łazienkę, której wygląd jest zadowalający, ale obawiasz się o poziom higieny lub niezawodność starych elementów wyposażenia, takich jak krany i głowice prysznicowe, możesz rozważyć ich wymianę pojedynczo, zamiast przeprowadzać remont całej łazienki.

Wymieniając stare krany i umywalki na nowsze modele, nie tylko odświeżysz styl pomieszczenia bez konieczności rozbijania banku, ale także wprowadzisz produkty, które ułatwiają mycie rąk. Wszyscy wiemy już, że prawidłowe umycie rąk zajmuje co najmniej 20 sekund, co jest znacznie trudniejsze, jeśli próbujesz zrównoważyć przepływ ciepłej i zimnej wody z oddzielnych kranów. Zmiana na umywalkę z miejscem na baterię oznacza utrzymanie stałej temperatury, co ułatwia prawidłowe mycie rąk bez ryzyka poparzenia.

Być może w końcu doczekamy się także bezdotykowych i sterowanych czujnikami kranów lub spłuczek toaletowych w domu. Zazwyczaj produkty te są spotykane w biurach, hotelach lub centrach handlowych, ale w miarę jak wszyscy stajemy się bardziej świadomi powstrzymywania rozprzestrzeniania się infekcji, rozwiązania te mogą stać się bardziej powszechne w naszych domach.

Zgrabna, kompaktowa bateria umywalkowa, taka jak Tesi firmy Ideal Standard, to bardziej higieniczna opcja.


Sklep Ideal Standard

W Ideal Standard wszystkie nasze produkty zostały zaprojektowane z myślą o higienie i stylu, pomagając Ci stworzyć piękną łazienkę, która jest również super praktyczna! Victoria Plum to jedyne miejsce, w którym znajdziesz tak szeroką gamę produktów i mebli Ideal Standard. Dlaczego nie przejrzeć ich teraz, klikając na poniższy obrazek?