Ruch Art Deco rozpoczął się po I wojnie światowej i był ekstrawagancką reakcją na deprywację i cierpienia, których wiele osób doświadczyło w latach wojny. Nazwa wzięła się z paryskiej wystawy z 1925 roku i trwała aż do końca lat trzydziestych XX wieku.

Projekt Art Deco był uosobieniem luksusu i elegancji. Charakteryzujące się geometrycznymi kształtami i zygzakowatymi zagłębieniami na ścianach i podłogach, zostały uzupełnione o gładkie, zakrzywione ściany i wycięte szklane akcesoria. Monochromatyczne kolory wzmocnione metalicznymi odcieniami, takimi jak brąz i stal, były naprawdę popularne, nadając ogólny wygląd, który był czysty, ostry i bogaty.

Jeśli stworzenie łazienki w stylu Art Deco jest twoim kolejnym projektem renowacji domu, dobrą wiadomością jest to, że jest to łatwiejsze niż myślisz. Podczas gdy prawdopodobnie nie będziesz chciał inwestować w marmurową umywalkę lub zacząć odbudowywać nowych, zakrzywionych ścian wewnętrznych, istnieje wiele innych sposobów na stworzenie autentycznego wyglądu, w tym wybór odpowiedniego zestawu łazienkowego i kontrastowanie z płytkami łazienkowymi w stylu vintage.

Wybierz zestaw zabytkowy

Zacznij od wybrania odpowiedniego zestawu łazienkowego, który wprowadzi Cię prosto na ścieżkę do Twojej nowej, wyglądającej na Art Deco łazienki. Poszukaj czarnych, wolnostojących wanien rolkowych, które będą miały gładkie łuki i wybierz duże umywalki o zaokrąglonych krawędziach. Możesz je uzupełnić zabytkowymi kranami i kanciastymi lustrami, które podkreślą ich wygląd.

Czarno-biały

Jeśli jesteś miłośnikiem super jasnych kolorów w każdym kolorze spektrum, łazienka Art Deco nie będzie dla Ciebie. Będzie to jednak klasyczny ukłon w stronę stylowej, minionej epoki, która naznaczyła ważny okres w naszej historii. Czerń i biel są wyraźnie zaznaczone metalicznymi kolorami o wysokim połysku, które dodają tekstury i głębi. W celu uzyskania dodatkowego bogactwa, monochromatyczna kolorystyka może być wzbogacona o szklane oprawy oświetleniowe i żyrandole i nie zapomnij dodać bujnej zieleni do narożników - im większe tym lepiej!

Płytki łazienkowe Art Deco

Możesz dodać swojej łazience Art Deco idealnego wykończenia, tworząc oszałamiające wzory z mądrymi płytkami ceramicznymi. Pracując z uniwersalnymi płytkami łazienkowymi, takimi jak Metro Black Gloss Ceramic Tile i jej siostra w bieli, będziesz mógł stworzyć zygzakowate podłogi, z których każdy prawdziwy fan Art Deco będzie dumny. Albo może wolisz autentyczną, szachownicową podłogę, którą możesz osiągnąć przy użyciu mniejszych, kwadratowych płytek. Aby ułatwić sobie drogę do prawdziwego wykończenia, płytki Derby i Durham mają to wszystko - klasyczny wygląd z gotowym czarno-białym wzorem. Uzupełnij je o ściany pokryte kafelkami w kolorze białym z czarnymi obwódkami lub na odwrót, jeśli czujesz się odważny.