Jeśli masz serce do stylowej, współczesnej łazienki w tym roku, na jakie trendy powinieneś zwrócić uwagę? Poprosiliśmy naszych przyjaciół z Ideal Standard, brytyjskiej marki łazienkowej nr 1, o wybranie trzech najlepszych.

Choć nikt z nas nie będzie smutno żegnał roku 2020, ten szczególny rok pozwolił wielu z nas na ponowne nawiązanie kontaktu z naszymi domami. Według Money.co.uk, właściciele domów w Wielkiej Brytanii wydali od marca oszałamiającą sumę 55 miliardów funtów na ulepszenia w domach, co zaowocowało kilkoma nieudolnymi pracami malarskimi typu "zrób to sam"! Z niecierpliwością czekamy na rok 2021, w którym pojawi się kilka interesujących trendów, od nowoczesnych zwrotów w stronę tradycyjnych stylów domków, po odważne nowe palety kolorów. Rok 2021 zapowiada się ekscytująco w dziedzinie aranżacji wnętrz, zwłaszcza w łazience.

Oto kilka naszych ulubionych stylów, na które warto zwrócić uwagę w przyszłym roku, oraz kilka prostych wskazówek, jak sprawić, by Twoja łazienka pozostała na czasie.


Styl "Modern Country"

Nazwany "Cottagecore", trend ten czerpie inspirację z tradycyjnego i malowniczego angielskiego domku. Cottagecore jest prawdopodobnie jednym z najbardziej kwintesentnych brytyjskich wzorów, a jego przewidywany wzrost popularności zawdzięczamy głównie wzrostowi liczby renowacji nieruchomości w danym okresie. Aby osiągnąć pełny styl Cottagecore, należy czerpać z zaufanych, tradycyjnych wzorów z przeszłości i uaktualnić je o nowoczesny zwrot. Znaki rozpoznawcze tego trendu to m.in. impregnowana drewniana boazeria, przytulne meble i zabytkowe przedmioty - to świetny sposób na trwałą aktualizację wnętrza.

Styl Cottagecore możesz łatwo wprowadzić do swojej łazienki, instalując kluczowe elementy z naszej kolekcji Concept Air. Te zgrabne, minimalistyczne projekty pozwalają zabłysnąć ekscentrycznym akcesoriom w stylu Cottagecore, jednocześnie nadając pomieszczeniu czysty i ponadczasowy charakter. Aby naprawdę wykończyć wygląd, rozważ połączenie umywalki z nowoczesnymi złotymi kranami, jednym z naszych eleganckich i zgrabnych luster (niektóre posiadają poręczną technologię zapobiegającą parowaniu!) oraz tradycyjną czarno-białą glazurą.


Odważnie

Po bardzo szarym roku 2020 nadszedł czas, aby pożegnać się z neutralnymi paletami kolorów i przywitać się z odważnymi i wyrazistymi. Ciemne błękity i zielenie są w czołówce palety barw 2021, ale bez obaw, nie oznacza to, że musisz wyciągnąć pędzel i zafundować sobie ciemnoniebieską ścianę. Kolory te można wykorzystać w inny sposób, od subtelnych dodatków do nowych akcesoriów, po odważnie kolorowe meble łazienkowe.


Intrygujące wzory i desenie płytek

Jednym z kluczowych trendów 2021 roku, który w przyszłym roku zagości w łazienkach wszystkich domowników, jest wykorzystanie intrygujących wzorów i deseni płytek. Niezależnie od tego, czy wybierzesz płytki w kształcie syrenki, tak zwane ze względu na ich zakrzywione krawędzie, które naśladują łuski na ogonie syreny, czy też użyjesz płytek metro we wzorze jodełki, jest to doskonały sposób na wniesienie trochę charakteru do łazienki. Chociaż oczekuje się, że pastelowe kolory będą popularne, naprawdę można dostosować ten wygląd do każdego schematu kolorystycznego, który sprawdzi się w Twojej łazience.

W celu uzupełnienia zaokrąglonych krawędzi i nietypowych układów płytek, kolekcja Concept Air również wspaniale się sprawdza. Czyste linie i gładkie wykończenia tych zaokrąglonych umywalek i toalet naprawdę wzmacniają wzory płytek.

W nowym roku czeka nas wiele ekscytujących trendów, można więc śmiało powiedzieć, że teraz jest idealny moment, aby zacząć rozważać najnowsze projekty do swojej łazienki.


Sklep Ideal Standard

Mamy nadzieję, że ten artykuł zainspirował Cię do stworzenia łazienki zgodnej z trendami w 2021 roku. Dlaczego nie przejrzeć pełnej oferty Ideal Standard, dostępnej w Victoria Plum, klikając na poniższy obrazek.