Nie musisz mieszkać na wsi, aby stworzyć w swoim domu wiejską kuchnię. Wystarczy, że wprowadzisz elementy tradycyjnej, rustykalnej kuchni, by poczuć się jak w pięknym, przytulnym domu na wsi.

Myśląc o kuchni wiejskiej, większość ludzi myśli o domach wiejskich z podłogą pokrytą kamieniem, asortymentem do gotowania i dużym drewnianym stołem na środku kuchni. Jest to zachęcające miejsce, w którym cała rodzina będzie zbierać się na domowe posiłki.

Materiały naturalne

Drewno jest jednym z głównych materiałów, które nadadzą Twojej kuchni naturalny wygląd. Ale choć daje ciepłe, przyjemne uczucie i świetnie nadaje się do mebli i mieszkań, to niekoniecznie jest to najbardziej praktyczny materiał do wykorzystania jako podłoga w kuchni. Jeśli kochasz drewnianą podłogę, ale martwisz się o jej trwałość, spójrz na nasze płytki drewnopodobne - dadzą Ci to, co najlepsze z obu światów, będąc tak praktycznym, jak i atrakcyjnym.

Jeśli czujesz się ambitny, możesz również rozważyć dodanie drewnianych belek do sufitu w kuchni, aby nadać mu bardziej wiejski charakter. I, oczywiście, sosnowy drewniany kominiarka jest prawie obowiązkowy w kuchni wiejskiej...

Jeśli chodzi o powierzchnie kuchenne, świetnie byłoby mieć granit lub kamień, ale nie zawsze jest to przystępne. Alternatywą jest laminat z efektem kamiennym lub z efektem marmuru. Jednakże, jeśli jesteś zdeterminowany, aby przejść w dół drewnianym szlakiem, zbadać blaty bambusowe, które są wytrzymałe, wodoszczelne i trwałe.

Wymieszaj i dopasuj

Wygląd tradycyjnej wiejskiej kuchni ewoluował przez lata, a nie był tworzony za jednym zamachem, nadając jej urokliwe niedopasowanie mebli i armatury. Poszukaj rzeczy odzyskanych lub używanych, które dadzą wrażenie, że twoja kuchnia była przeżywana i kochana przez wiele lat. Jeśli jest wystarczająco duży, aby mieć stół, piękny drewniany stół z różnymi drewnianymi krzesłami będzie wielkim punktem centralnym.

Akcesoria

Rodzaj akcesoriów, które mogą nadać kuchni wygląd kraju są rzeczy jak zlewozmywak lokaj, otwarte półki, wieszak z haczykami, aby utrzymać swoje rondle i patelnie na, garncarskich misek i dzbanów na wystawie, lub kwiaty i rośliny - nawet jeśli jest to tylko uprawy ziół na parapecie.

Potrzebne będą również spryskiwacze wokół zlewu i płyty grzewczej, które są idealnym miejscem na zwykłe płytki, takie jak Metro, płytki z efektem kamiennym, jak Xian-lux, lub coś z nietypowym wzorem, jak Brushststroke Gris Dec.

Dekoracja

Naturalne kolory są na porządku dziennym w kuchni w stylu wiejskim. Na przykład, urządzenia w kolorze kremowym lub pastelowym pięknie kontrastują z drewnem. A jeśli na ścianach jest miejsce na dodanie obrazów, wybierz te, które przedstawiają motywy wiejskie, takie jak drzewa, kwiaty i dzika przyroda.

Zwierzęta domowe

Dla dodania odrobiny realizmu, żadna wiejska kuchnia nie jest kompletna bez kota i/lub psa! Najwyraźniej zwierzęta, zwłaszcza psy, mają zamiar dać ci kilka bólów głowy czyszczenia, ale jeśli chodzi o podłogę, płytki zostały pokryte. Płytki są przyjazne dla zwierząt, ponieważ są łatwe do czyszczenia i higieniczne, a także wytrzymałe i odporne na zarysowania.