Jeśli masz łazienkę, która jest trochę ograniczona przestrzenią, to nie martw się. W rzeczywistości, jest to powszechny problem tutaj w Wielkiej Brytanii, biorąc pod uwagę, że większość łazienek mają tendencję do być trochę na małej stronie. Jeśli chodzi o umywalki, będziesz chciał coś, co jest wystarczająco duże, aby być praktyczne, ale na tyle małe, aby nie przytłoczyć pokoju.

Na szczęście istnieje kilka wskazówek i trików, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać Twoją przestrzeń.

ILE MASZ MIEJSCA?

Możemy dać Ci wiele rad, jeśli chodzi o wybór rzeczy do Twojej łazienki, ale jeśli mielibyśmy dać Ci tylko jedną, byłoby to zmierzenie łazienki zanim zrobisz cokolwiek innego.

Wiedza to potęga, a to nie może być bardziej prawdziwe w przypadku Twojej łazienki. Nie daj się złapać w pułapkę kupowania armatury i liczenia na to, że uda Ci się ją wcisnąć w przestrzeń. Wiedza na temat tego, ile miejsca masz do zagospodarowania, może zaoszczędzić Ci sporo czasu i stresu na dłuższą metę.

(Zaufaj nam, nie ma nic bardziej przykrego niż odkrycie, że Twoja ukochana umywalka jest za duża w stosunku do przestrzeni).

NIE OGRANICZAJ SWOJEGO PROJEKTU

Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że jeśli masz ograniczoną przestrzeń, jesteś również ograniczony w stylu i wyborze, ale tak nie jest. Ponieważ wiele łazienek w Wielkiej Brytanii jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów (a wiele osób ma małe toalety na parterze lub w łazienkach), mniejsze umywalki nie są trudne do znalezienia.

Oznacza to, że nie musisz zadowolić się czymś nijakim, nawet jeśli Twoja łazienka jest mniej niż hojnie proporcjonalna. Bez względu na to, czy wolisz projekt, który jest tak nowoczesny, że mógłby być awangardową instalacją artystyczną, czy też tradycyjną estetykę vintage, z pewnością znajdziesz umywalkę oszczędzającą miejsce dla siebie.

POKOCHAJ TE NAROŻNIKI

Nie oszczędzaj rogu łazienki na roślinę doniczkową lub kosz na bieliznę. Jeśli naprawdę brakuje Ci miejsca, to narożnik pod kątem prostym jest idealnym miejscem dla oszczędzającej przestrzeń umywalki. Umywalki narożne doskonale wykorzystują przestrzeń, która w przeciwnym razie mogłaby zostać przeznaczona na wspomniane rośliny doniczkowe (lub stos brudnych spodni) i zapewniają mnóstwo praktycznej przestrzeni, nie naruszając przy tym przestrzeni pomieszczenia.

umywalka

ZWOLNIJ TROCHĘ MIEJSCA NA PODŁODZE

Jeśli masz niezbyt dużą łazienkę, możesz stworzyć iluzję przestrzeni, wybierając armaturę montowaną na ścianie. Umywalki montowane na ścianie są bardzo dobrym pomysłem w małych pomieszczeniach, ponieważ uwalniają dużo miejsca na podłodze, które w przeciwnym razie byłoby zajęte przez postument. Dodatkowo, półpostument daje wrażenie większej przestrzeni, a ponieważ jest montowany na ścianie, ułatwia sprzątanie łazienki!

ZDECYDUJ SIĘ NA UMYWALKĘ

Jak już mówiliśmy wcześniej (i pewnie będziemy powtarzać), nie pozwól, aby ograniczona przestrzeń ograniczała Twój projekt. W rzeczywistości możesz naprawdę poszaleć i nadać łazience zupełnie nowy wygląd, montując umywalkę zamiast misy.

Nie da się ich zamontować na ścianie, ale możesz nadać im elegancki charakter, umieszczając je na szafce z półkami lub szufladami.

Remodeling każdej łazienki wymaga dużo starannego planowania, ale mniejsze łazienki mają swój własny zestaw wyzwań z przestrzeni jest tak ograniczona. Przy odrobinie kreatywnego myślenia i planowania z pewnością znajdziesz odpowiednią umywalkę dla tej przestrzeni.