Znów nadszedł ten czas w roku: Wakacje oficjalnie dobiegły końca, a te małe urwisy wracają do szkoły.

Jeśli jesteś rodzicem i rozluźniłeś rytm życia swoich dzieci podczas wakacji, prawdopodobnie będziesz musiał powrócić do znacznie bardziej rygorystycznych godzin kąpieli i snu. Przekonanie swoich małych skarbów do przyjęcia tego reżimu może być czasem piekielnie trudne, ale oto kilka wskazówek od zaprzyjaźnionego rodzica, które mogą pomóc:

1. Czas kąpieli = czas zabawy

Czas kąpieli powinien być dla dzieci czasem zabawy i przyjemności. Poświęć czas na rozmowę i zabawę z nimi. Zapytaj, co robiły w ciągu dnia, i wymyśl kilka zabaw (jeśli chcesz być podstępny, mogą to być nawet "zabawy edukacyjne"!).

2. Wyjaśnij to

Wyjaśnij dzieciom każdy etap rutyny. Jeśli jest to czas na podwieczorek, odpoczynek, kąpiel, spanie - upewnij się, że się tego trzymasz. Nie poddawaj się drobnym zmianom tu i ówdzie.

3. Relaks

Zadbaj o to, by łazienka była miejscem relaksu dla Ciebie i Twoich dzieci. Ciągły ruch lub ostre oświetlenie w łazience mogą wszystkich nadmiernie pobudzić. Zastosuj downlighty lub nawet kinkiety, które złagodzą światło.

Podręczna wskazówka: poznaj więcej porad dotyczących sprytnego oświetlenia łazienki.

4. Dodaj więcej miejsca do przechowywania

Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie relaks, dodaj dodatkowe miejsce do przechowywania wszystkich zabawek kąpielowych, ręczników i przyborów toaletowych. Nie ma nic gorszego niż nadepnięcie bosą stopą na klocki Lego w środku nocy! W Victoria Plum znajdziesz wspaniały asortyment eleganckich wiszących ściennych szafek na kosmetyki lub stojących na podłodze, które nie tylko świetnie wyglądają, ale pomogą również w uporządkowaniu Twojej łazienki.

Masz jakieś dobre wskazówki, jak sprawić, by kąpiel była zabawą? Napisz do nas na Twitterze @VictoriaPlumUK. Chętnie je usłyszymy!


Więcej pomysłów na rodzinną łazienkę

Jeśli Twoja łazienka nie jest taka, jaką sobie wyobrażałeś dla Ciebie i Twojej młodej rodziny, nie ma powodu do zmartwień - pomoc jest w zasięgu ręki! W Victoria Plum znajdziesz wiele przydatnych porad i wskazówek, jeśli chodzi o przekształcenie Twojej łazienki w przestrzeń przyjazną rodzinie.

Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, pokażemy Ci, jak stworzyć łazienkę bezpieczną dla niemowląt i podpowiemy, jak zapewnić bezpieczeństwo maluchom. A dzięki naszemu przewodnikowi po stylach rodzinnych łazienek pokażemy Ci, jak znaleźć idealną równowagę między formą a funkcjonalnością.