Ciesz się parującym prysznicem na żądanie - zawsze gotowy do użycia, w dzień i w nocy.

Prysznice elektryczne pobierają wodę wyłącznie z sieci wodociągowej, co jest idealnym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych, w których może brakować ciepłej wody. Woda nagrzewa się po włączeniu prysznica, ponieważ przepływa przez element grzewczy znajdujący się wewnątrz prysznica. Dlatego nie zużywa on zmagazynowanej ciepłej wody. Przeczytaj nasz przewodnik po instalacji prysznica elektrycznego, jak się do niej przygotować i jakich narzędzi potrzebujesz do pracy.

PRZYGOTOWANIE

Prysznic elektryczny jest stosunkowo prostym systemem do zainstalowania, ale istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do instalacji:

- Prysznice elektryczne wymagają minimalnego ciśnienia wody do działania, a także będą miały wymagany minimalny przepływ. Zawsze należy sprawdzić szczegółowe informacje na ten temat, które powinny być zawarte w przewodniku producenta.

- Sprawdź swoje wymiary, aby upewnić się, że słuchawka prysznicowa jest odpowiednia dla wszystkich! Czy będzie wystarczająco wysoka dla najwyższej osoby, która może z niej korzystać, a jednocześnie wystarczająco niska, by mogły z niej korzystać dzieci?

- Przed przystąpieniem do montażu należy oczyścić miejsce i usunąć bałagan, aby zapewnić sobie dużo miejsca do wygodnej pracy.

prysznic

MATERIAŁY

  • Wiertarka elektryczna
  • Wiertło murarskie
  • Półcalowa miedziana rura odgałęźna
  • Obcinak do rur
  • Kurek odcinający
  • Dwubiegunowy przełącznik pociągany
  • Żółty i zielony przewód w osłonie

JAK ZAINSTALOWAĆ PRYSZNIC ELEKTRYCZNY

Instalacja

1. Wybierz bezpieczne, łatwo dostępne miejsce, w którym zostanie zainstalowany prysznic. Prysznic elektryczny wymaga podłączenia do sieci zimnej wody za pomocą rury o średnicy 15 mm.

2. Zaznaczyć na ścianie otwory, w których zostanie zamontowana jednostka prysznicowa, a następnie wywiercić otwory pilotażowe przy użyciu wiertła do muru o odpowiednim rozmiarze. Za pomocą wiertła wykonaj w ścianie otwór na miedzianą rurę rozgałęziającą, która połączy słuchawkę prysznicową z głównym zaworem wody. Teraz należy przyciąć rurę i włożyć ją do otworu.

3. 3. Zamocuj kurek na końcu rury i sprawdź, czy strzałka jest skierowana w stronę głowicy prysznicowej, z dala od głównego zaworu.

4. Przymocuj trójnik do pionu kanalizacyjnego i dokręć go, jeśli to konieczne, a następnie utnij dodatkowy kawałek rury łączącej, aby połączyć trójnik z kurkiem i połączyć rurę odgałęzienia z zaworem głównym.

5. 5. Zamocuj głowicę prysznicową na końcu miedzianej rury odgałęźnej, a następnie przymocuj skrzynkę jednostki prysznicowej do ściany w miejscu, gdzie wykonałeś otwory pilotażowe. Na koniec połącz elastyczny wąż natryskowy z jednostką prysznicową i głowicą.

Instalacja elektryczna

1. Wykonać otwór w suficie, a następnie zamocować płytkę montażową, do której przymocowana zostanie tylna płyta przełącznika pociągowego. Poprowadzić przewód elektryczny przez płytę montażową aż do sufitu; pozostawić wystarczającą ilość przewodu w miejscu montażu przełącznika.

2. Odizolować resztki kabla przy przełączniku, aby odsłonić jeden czarny przewód, jeden czerwony przewód i grupę gołych przewodów. Weź gołe przewody i opleć je, a następnie zrób to samo z przewodami uziemienia, po czym zakryj je pojedynczo zieloną i żółtą tuleją.

3. 3. Podłączyć przewody z nową tuleją do zacisku "E" wyłącznika pociągowego, następnie czerwony przewód do zacisku "L", a czarny do zacisku "N".

4. 4. Odizolować przewód połączony z deszczownicą, tak jak poprzednio, aby odsłonić jeden czarny przewód, jeden czerwony przewód i grupę gołych przewodów. Podłączyć przewody znajdujące się na deszczownicy do zacisków "Mains" przełącznika pociągowego. Czerwony przewód należy podłączyć do zacisku "L", czarny przewód do zacisku "N", a gołe przewody do zacisku "E". Ponownie, gołe przewody muszą być pokryte zieloną lub żółtą tuleją, przed podłączeniem ich do terminala.

5. Uruchomić zimny prysznic, aby przepłukać wszelkie zanieczyszczenia i brud w systemie. Pozwolić, aby strumień wody pracował na pełnej mocy, aż w końcu całe powietrze zostanie uwolnione. Wyłączyć ponownie, następnie połączyć głowicę prysznicową z wężem, a na koniec sprawdzić, czy urządzenie jest ustawione na komfortową temperaturę.

 

Teraz, gdy system został już w pełni zainstalowany, nie musisz już spieszyć się z prysznicem ani drżeć w zimnej wodzie! Prysznice elektryczne są idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych gospodarstw domowych, w których ciepła woda jest przechowywana w zbiorniku, ponieważ w prysznicu elektrycznym nigdy nie zabraknie ciepłej wody i nie trzeba czekać na uzupełnienie zbiornika.