Wiemy, że miłośnicy kąpieli mogą być w każdym wieku, a dla najmłodszych, którzy rozumieją wszechogarniającą radość wspaniałej łazienki, wystarczy tylko to, co najlepsze.

Stylizacja łazienki dla dzieci to ekscytująca okazja do zabawy z kolorami, dekoracjami i tematami. Usiądź więc wygodnie i zrelaksuj się, a my przedstawimy Ci kilka naszych najlepszych propozycji.

TEMATY

Kiedy małe dzieci coś kochają, to naprawdę to kochają - samochody wyścigowe, piratów, konie lub najnowszy film animowany. Aby zadowolić swoje dziecko, które ma fioła na punkcie samochodów, piratów i kucyków, zainwestuj w tematyczną łazienkę.

Teraz, wstrzymaj się (wybacz kalambur) - nie sugerujemy, abyś urządził cały pokój jak statek piracki (jeszcze jeden kalambur - jesteśmy dziś w ogniu!). Zamiast tego, zwróć uwagę na małe akcenty, które mogą odmienić łazienkę twoich dzieci.

Naklejki ścienne to Twój najlepszy przyjaciel. Można je przykleić na ścianę i łatwo usunąć, gdy Twoje maluchy wyrosną ze swojej obsesji, gdy będą starsze. Możesz znaleźć coś, co odpowiada szerokiej gamie zainteresowań, więc niezależnie od tego, czym interesują się Twoje dzieci, możesz wybrać idealną dekorację.

KOLORY

Kolor ma duże znaczenie, jeśli chodzi o dekorowanie łazienki dla dzieci, niezależnie od tego, czy jest to ściana, mieniące się płytki, czy odważna rama lustra.

Jeśli chcesz pójść na całość i pozwolić, aby kolor wywarł duży wpływ na pomieszczenie, to chlapanie kolorem na ścianach jest świetnym sposobem na rozpoczęcie. To może być kombinacja oba farba i płytka jeżeli ty chcesz mieszać rzeczy up trochę.

Jasne kolory mają tendencję do bycia ulubionym z małymi dziećmi, i to jest, gdzie można naprawdę dostać ich wkład o tym, co chcieliby. Zaangażuj je w proces decyzyjny, ale bądź przygotowany na kilka szalonych próśb - jaskrawożółte i fioletowe, anyone?

Płytki mozaikowe mogą być naprawdę świetnym sposobem na urozmaicenie wnętrza prysznica, a do tego pasują do ogromnej gamy schematów kolorystycznych, co czyni je uniwersalną opcją.

kran

ARMATURA

Jeśli chodzi o włożenie "wanny" do "łazienki" (i "prysznica", i "kranów"...), rozważania na temat małych rączek i nóżek, które będą korzystały z tego pomieszczenia, wcale nie muszą Cię ograniczać.

Baterie termostatyczne i prysznice są doskonałym rozwiązaniem dla łazienki dziecięcej. Są one wykonane z myślą o dostępności, ponieważ dają większą kontrolę nad temperaturą wody i minimalizują szansę na poparzenie małych rączek.

Centralnie umieszczone wanny wolnostojące są również idealne, ponieważ rozległe przestrzenie wokół nich oznaczają, że masz dostęp ze wszystkich stron, aby pomóc dzieciom w czasie kąpieli. Mają też zazwyczaj dużą przestrzeń wewnętrzną, co jest świetnym rozwiązaniem, jeśli więcej niż jeden maluch korzysta z kąpieli!

RÓŻNORODNOŚĆ WIEKOWA

Jeśli projektujesz łazienkę dla dzieci w różnym wieku, są szanse, że możesz mieć więcej niż jeden zestaw zainteresowań do rozważenia. Jedno z nich lubi jednorożce i tęcze, a drugie uwielbia gry wideo - jak pomieścić oba?

Cóż, w takich przypadkach najlepiej będzie trzymać się czegoś bardziej neutralnego, ale to nie powinno ograniczać Twojej kreatywności! Jasne kolory nadal mogą zdziałać cuda, nawet jeśli wybierasz tylko jeden kolor, a nie kombinację.

Korzystne mogą okazać się również duże szafki, z różnymi miejscami na rzeczy każdego dziecka - zwłaszcza jeśli z jednej łazienki korzysta starsze i młodsze rodzeństwo.

Każdy nastolatek wie, że dzielenie łazienki z młodszym rodzeństwem jest rozpaczliwie niefajne, ale danie im własnej przestrzeni na ich przybory toaletowe pomoże im poczuć się tak, jakby mieli trochę więcej swobody, dzięki czemu dzielenie się będzie mniej apokaliptycznie traumatyczną męką. Nikt cię nie rozumie? Nie martwcie się, nastolatki - bathstore rozumie.

 

Projektowanie łazienki dla dzieci to świetna zabawa - wewnętrzne dziecko, które się w Tobie kryje, ma szansę zabłysnąć, a Ty możesz oddać się swojej miłości do jaskrawych kolorów i dziwacznych dekoracji.

Biorąc pod uwagę potrzeby małych palców u rąk i nóg, a także różne grupy wiekowe, możesz stworzyć łazienkę, która będzie tak fajna, że stanie się tematem rozmów na placu zabaw.

Dowiedz się więcej na http://lapsdesign.pl