Uwaga: Ta porada jest oparta wyłącznie na ogólnych wskazówkach i może nie dotyczyć konkretnego systemu prysznicowego. Jeśli masz wątpliwości co do działania swojego systemu lub nie chcesz samodzielnie dokonywać żadnych zmian, skontaktuj się z hydraulikiem w celu uzyskania profesjonalnej porady.

 

Zwiększ głośność w instalacji wodociągowej

Zanim rozważymy modernizację prysznica lub instalacji wodno-kanalizacyjnej, warto sprawdzić, czy główny zawór wody nie został zakręcony. Mogło to być wykonane przez poprzednich właścicieli, którzy mogli obniżyć ciśnienie w celu zmniejszenia zużycia wody, lub przez kogoś, kto ostatnio wykonywał prace w Twojej nieruchomości.

Aby rozwiązać ten problem, zlokalizuj zawór odcinający na głównym zasilaniu w wodę i przekręć go do oporu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jeśli instalacja rurowa w pobliżu zaworu wykazuje oznaki korozji, warto wynająć hydraulika, aby upewnić się, że nie uszkodzisz rury lub innych elementów wyposażenia.

 

Odkładanie się osadów mineralnych

Woda niesie ze sobą minerały, co oznacza, że z czasem w głowicy prysznicowej mogą gromadzić się osady mineralne, powodując jej zatkanie i ograniczając przepływ wody.

Aby usunąć osad, wystarczy odkręcić głowicę prysznic ową i pozostawić ją na noc (lub co najmniej na osiem godzin) w misce z roztworem czyszczącym. Zanim to zrobisz, sprawdź specyfikację produktu, aby upewnić się, że roztwór nie uszkodzi głowicy prysznicowej.

Po namoczeniu, użyj wykałaczki, aby usunąć nadmiar osadu i przykręć głowicę prysznicową z powrotem na miejsce.

Jeśli osad pozostawał przez jakiś czas i jest trudny do usunięcia, warto rozważyć zainwestowanie w nową głowicę.

hydraulika

Niskie ciśnienie wody

Wiele systemów wodnych w brytyjskich domach znajduje się na poddaszu i polega na wysokości, aby zapewnić odpowiednie ciśnienie wody w domu. Jeśli Twój prysznic wydaje się mieć problemy, sprawdź, czy armatura i osprzęt są zaprojektowane tak, aby dostosować się do poziomu ciśnienia w Twojej łazience.

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub domu, w którym zbiornik na wodę znajduje się bliżej głowicy prysznicowej, być może masz system niskociśnieniowy i dlatego musisz zainwestować w głowicę prysznicową i baterie, które są przystosowane do pracy w warunkach niskiego ciśnienia.

Cyfrowy zestaw prysznicowy z mieszaczem pompowym Vier z tylnym zasilaniem może natychmiast poprawić ciśnienie wody pod prysznicem. Ten niskociśnieniowy system wodny, zaprojektowany z myślą o zapewnieniu mocnych wrażeń pod prysznicem, wykorzystuje technologię Flipstream, która umożliwia uzyskanie czterech unikalnych funkcji strumienia z jednej słuchawki.

 

Instalacja niewentylowanego zasobnika ciepłej wody

Jeśli w Twoim domu jest mało miejsca lub masz duże gospodarstwo domowe, w którym często korzysta się z wielu pryszniców i kranów jednocześnie, ciśnieniowy zasobnik bez odpowietrznika może pomóc zwiększyć ciśnienie wody. Nieodpowietrzony zasobnik ciepłej wody nie potrzebuje do pracy zbiornika zimnej wody, a zamiast tego zasilany jest gorącą wodą bezpośrednio z sieci wodociągowej.

Instalacja takiego systemu może wymagać nakładów finansowych, ponieważ prawdopodobnie będzie wymagała rozbudowy lub całkowitej wymiany instalacji wodno-kanalizacyjnej. Jednak zasobnik będzie służył przez całe życie, co czyni go efektywną i opłacalną inwestycją.

Istnieje kilka sposobów na zwiększenie ciśnienia wody pod prysznicem, dzięki czemu domy o każdym kształcie i rozmiarze mogą cieszyć się satysfakcjonującym doświadczeniem kąpieli pod prysznicem.