Jeśli szukasz toalety do łazienki, szatni lub małego pokoju kąpielowego, istnieje wiele opcji, które z łatwością i stylowo spełnią swoje zadanie. Kiedy idziesz na kompromis w kwestii przestrzeni, nie oznacza to, że musisz również iść na kompromis w kwestii jakości. Bardzo łatwo jest znaleźć trwałą i niezawodną toaletę, która w pełni wykorzysta ograniczoną przestrzeń.

Przeczytaj ten poręczny przewodnik, aby uzyskać więcej wskazówek i porad na temat poszukiwania toalet do mniejszych łazienek.

Wybierz swój styl

W obrębie każdego z trzech głównych stylów toalet - wiszących, blisko sprzężonych i przylegających do ściany - można znaleźć toalety, które są wystarczająco kompaktowe, aby dobrze sprawdzały się na mniejszej przestrzeni. Toalety wiszące i przyścienne mają oczywistą zaletę oszczędzania miejsca, ponieważ spłuczki są ukryte, wbudowane w ścianę lub urządzenie toaletowe; sama toaleta nie zajmuje dużo miejsca. Wiszące toalety mają dalszą korzyść w małych łazienkach w tym, że tworzą iluzję dodatkowego pokoju przez posiadanie tej małej przerwy między toaletą a podłogą.

Najbardziej filigranowe toalety ścienne często mają bardzo wąskie dna i w najszerszym miejscu mierzą przy wokoło 36cm. To może uczynić je doskonałymi rozwiązaniami oszczędzającymi przestrzeń, szczególnie jeśli pracujesz z wąską przestrzenią.

Ściśle sprzężone

Niekoniecznie jest tak, że toalety z zamkniętym sprzęgiem są z natury nieodpowiednie dla małych łazienek. Mogą być bardzo zgrabne i kompaktowe i nie wymagają osobnego montażu spłuczki, co może być korzystne dla Ciebie, jeśli przestrzeń na ścianie jest nieco niewygodna lub ograniczona.

Wiele toalety close coupled są wykonane z nieco węższą sekcją spłuczki, co oznacza, że mogą one pasować do trudniejszych przestrzeni z łatwością. Prawie wszystkie toalety typu petite mają zmniejszony rzut, mierzący około 65 cm, dzięki czemu zajmują nieco mniej miejsca niż toalety zwykłe. Toaleta Soho jest tego doskonałym przykładem i jest idealna, jeśli chcesz mieć toaletę, która nie będzie zajmować dużo miejsca.

Ile możesz spodziewać się zapłacić

Jeśli chodzi o koszty, istnieje niewielka różnica między toaletą kompaktową a taką, która ma bardziej regularne rozmiary. Zazwyczaj można oczekiwać, że zapłacisz od 150 do 250 funtów, ale możesz wydać zaledwie 30 funtów na dobrej jakości toaletę oszczędzającą miejsce, taką jak ta.

Inne korzyści

Wiele mniejszych toalet ma dodatkową zaletę, jaką jest oszczędność wody. Są one wyposażone w podwójny system spłukiwania, który zmniejsza niepotrzebne zużycie wody o około 50%. Ta toaleta Demi jest tego doskonałym przykładem. Zmniejszone spłukiwanie zużywa trzy litry wody, zamiast zwykłych sześciu, co nie tylko oszczędza wodę, ale ostatecznie pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Choć nie wszystkie toalety do małych pomieszczeń są wyposażone w tę funkcję, wiele z nich ją posiada - upewnij się tylko, że sprawdzisz to przed zakupem, jeśli jest to dla Ciebie ważne.

Więcej pomysłów

Alternatywą dla każdej toalety w stylu standardowym jest toaleta narożna, która jest doskonałym pomysłem na zaoszczędzenie miejsca. Mają one trójkątną spłuczkę i zgrabnie wpasowują się w róg pomieszczenia, wykorzystując w pełni to, co normalnie może być dość trudnym do wypełnienia miejscem.