Pomyśl o amerykańskiej kuchni i automatycznie myślisz o dużym, przestronnym pomieszczeniu, które jest centrum gospodarstwa domowego. Właściwie to dopiero stosunkowo niedawno kuchnie przyjęły swoją wielofunkcyjną rolę w domu, a nie tylko w Ameryce. Nowoczesne wzornictwo i trendy w architekturze na całym świecie sprawiły, że kuchnie stały się przestrzeniami o otwartym planie, które obejmują nie tylko przestrzeń do gotowania i jedzenia, ale także do relaksu, wypoczynku i interakcji z rodziną.

Amerykańskie kuchnie są dobrze znane ze swojej reputacji jako te dobrze wykorzystywane pokoje. Są to pomieszczenia o dużym natężeniu ruchu, z dużą ilością zgiełku, co doprowadziło do powstania sprytnych metod projektowania, które sprawiają, że wyglądają one bajecznie, ale są też praktyczne i wytrzymałe.

Nie musisz mieć dużego domu, aby móc stworzyć kuchnię w amerykańskim stylu. Zwrócenie uwagi na kilka wskazówek sprawi, że będziesz mieć wygodną, stylową i dobrze funkcjonującą kuchnię.

Styl klasyczny

Mając pod ręką wiele pomysłów i inspirujących stron internetowych, będziesz rozpieszczony wyborem szafek do Twojej kuchni w amerykańskim stylu. Klasyczny projekt w stylu Shaker, który jest prosty i elegancki, doda elementom vintage uroku, a jednocześnie będzie praktyczny i da Ci możliwość włączenia niektórych dobrych rozwiązań przechowywania i mądrze wykorzystać przestrzeń, którą masz. Dodanie naturalnych materiałów, takich jak drewno lub marmur do blatów roboczych, nada Twojej amerykańskiej kuchni trochę autentyczności, ponieważ Stany Zjednoczone mają bogactwo zasobów naturalnych w kamieniu i drewnie, a ich mieszkańcy korzystają z nich w swoich domach.

Nowoczesna paleta kolorów

Jeśli chcesz skontrastować klasyczne szafki z nowoczesną kolorystyką, wybierz szarości i błękity, które są obecnie bardzo popularne. Aby uzyskać odważniejszy wygląd, możesz wyrzucić nowoczesne trendy przez okno i wybrać jasny kolor, który kochasz i który sprawi, że będziesz się uśmiechać za każdym razem, gdy wejdziesz do swojej kuchni.

Świetnym sposobem na dodanie koloru i faktury jest tworzenie wzorów na ścianach z płytek kuchennych w stylu amerykańskim o różnych kolorach. Można spróbować płytek w neutralnym kolorze z Letnią Matową Płytką Porcelanową polerowaną na kość słoniową, a następnie wzbogacić wzór o kolorową obwódkę, np. płytkę ceramiczną Intuition Soft Aquamarine Gloss. Aby uzyskać na podłodze efekt naturalnego drewna i łatwiejszego do utrzymania w czystości, nie należy wykraczać poza gamę płytek Vintage lub Coral Matt, które można wykorzystać do stworzenia wzoru parkietu, aby nadać podłodze w kuchni wytrzymały, ale klasyczny wygląd.

Urządzenia ponadwymiarowe

Oczywiście, żadna kuchnia nie byłaby amerykańska bez dobrej jakości, urządzeń dużej mocy, w tym superkomputery i zakresy i duże lodówko-zamrażarki. Są to ważne elementy wyposażenia w każdej nowoczesnej kuchni, gdzie ruchliwe rodziny spotykają się, aby jeść i dzielić się swoimi nowinkami. Ale jak rośniemy coraz bardziej świadomi prowadzenia zdrowego stylu życia i wyboru świeżego jedzenia over-processed, znaczenie posiadania dobrze wielkości lodówko-zamrażarka rośnie i coraz więcej ludzi są włączanie większych modeli do ich nowo wyposażonych kuchni, biorąc je o krok bliżej amerykańskiej kuchni marzeń.