Wybór nowej umywalki to ekscytująca część przebudowy lub unowocześniania łazienki - dzięki szerokiej gamie dostępnych kształtów i stylów, ta istotna cecha jest również ważna w dyktowaniu tematu i nastroju.

Kiedy już jednak zajmiesz się tą zabawną częścią, czas wziąć się do pracy. Instalacja umywalki wymaga zaawansowanego poziomu umiejętności majsterkowania, ale jeśli jesteś pewny swoich umiejętności i masz odpowiednie materiały, możesz to zrobić sam.

PRZYGOTOWANIE

Istnieje wiele ważnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przed instalacją zlewu. Po pierwsze i najważniejsze, upewnij się, że masz właściwą armaturę - upewnij się, że krany i wężyki do kranów, syfon i odpływ oraz odpowiednie zawory pasują do umywalki i połączeń hydraulicznych.

Przed wykonaniem jakichkolwiek stałych połączeń należy sprawdzić ustawienie umywalki. W zależności od stylu, istnieje kilka różnych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. W przypadku umywalki wpuszczanej w blat, należy upewnić się, że będzie ona pasować do otaczającej ją powierzchni blatu i dokonać wszelkich niezbędnych korekt przed instalacją.

Warto również przetestować układ umywalki stojącej (umywalka stojąca na podłodze, która spoczywa na filarze) oraz umywalki montowanej na ścianie, aby ustalić, czy pożądana wysokość i lokalizacja pokrywa się z mocowaniami hydraulicznymi.

Sprawdź, czy miejsca, w których będziesz wiercił są wolne od przewodów elektrycznych lub rur i zawsze pamiętaj, aby wyłączyć główne zasilanie w wodę przed instalacją.

Uwaga: Należy pamiętać, że procedury instalacyjne będą się różnić w zależności od umywalki i zawsze należy zapoznać się z instrukcjami producenta obok tego przewodnika.

umywalka

MATERIAŁY

Wymagane materiały różnią się w zależności od typu umywalki, którą instalujesz - upewnij się, że zapoznałeś się z instrukcją obsługi, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

  • Wiertło
  • Silikon i pistolet do uszczelniania
  • Klucz hydrauliczny
  • Śrubokręt
  • Poziomica
  • Ołówek

MONTAŻ UMYWALKI

1. Przymocuj dodatkową armaturę do umywalki

Jeśli instalujesz umywalkę na cokole lub na ścianie, łatwiej będzie przymocować armaturę do umywalki przed jej zamontowaniem na stałe.

Konsultując się z wytycznymi producenta, zamontuj krany na umywalce i przymocuj wężyki do spodu kranów tak, aby zwisały pod umywalką. Podłączają się one do instalacji wodnej w łazience i doprowadzają wodę do kranów.

Zamocuj odpływ umywalkowy pod otworem i załóż syfon - są to elementy, które połączą się z rurą odpływową w łazience, odprowadzając wodę z umywalki. Jeśli to konieczne, zamontuj syfon pop-up.

2. Ustaw umywalkę

Umywalka wpuszczana: Ustaw umywalkę na miejscu i sprawdź, czy armatura jest zgodna z przyłączami hydraulicznymi.

Umywalka nablatowa: Wyrównać filar i ostrożnie oprzeć na nim umywalkę. Przesunąć elementy w żądane miejsce i sprawdzić, czy armatura kranowa i odpływowa będzie pasować do odpowiednich przyłączy hydraulicznych.

Użyj poziomicy, aby upewnić się, że umywalka spoczywa równomiernie na filarze. Gdy już jesteś zadowolony z układu, zaznacz położenie mocowań podłogowych dla cokołu i mocowań ściennych dla umywalki.

Umywalka narożna lub ścienna: Niech dodatkowa para rąk przytrzyma umywalkę w wybranym miejscu. Sprawdź, aby upewnić się, że armatura będzie pasować do załączników hydraulicznych i dostosować wysokość i położenie w razie potrzeby, używając poziomicy, aby zapewnić, że umywalka jest równa. W żądanym miejscu zaznaczyć miejsce, w którym wsporniki zostaną przymocowane do ściany. 3.

3. Mocowanie umywalki

Umywalka wpuszczana: Używając pistoletu do uszczelniania, wyrysować cienką obwódkę silikonu wzdłuż krawędzi przestrzeni, w której będzie siedzieć umywalka. Ustaw umywalkę w miejscu i naciśnij równomiernie, aby utworzyć wodoszczelne uszczelnienie. Upewnij się, aby usunąć nadmiar uszczelniacza, który może wyciekać.

Użyj poziomicy, aby upewnić się, że umywalka siedzi równomiernie. Przymocuj ją do powierzchni za pomocą odpowiednich klipsów (jeśli są dołączone). Zamontuj baterie i wężyki do baterii, a także syfon umywalkowy.

Umywalka na cokole: Wywierć otwory w miejscach, które zaznaczyłeś na podłodze i ścianie. Zamocuj niezbędne dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak kołki lub wsporniki. Przesuń filar na miejsce i zakotwicz go do podłogi za pomocą śrubokręta i odpowiednich śrub.

Wyrównaj umywalkę na filarze i jeszcze raz sprawdź, czy jest wypoziomowana, zanim przymocujesz ją do ściany za pomocą dołączonych śrub.

Umywalka narożna lub ścienna: Wywiercić otwory w zaznaczonych wcześniej miejscach i przymocować odpowiednie klipsy, wsporniki lub haki do ściany, używając poziomicy, aby sprawdzić, czy są równe. Ostrożnie zamontować umywalkę na mocowaniach. 4.

4. Dokonaj ostatecznych połączeń

Podłącz syfon do rury odpływowej, używając dostarczonych złączek i klucza hydraulicznego. Podłącz rury zasilające do węży kranowych i dokręć wszystko na miejscu.

Po upewnieniu się, że połączenia są szczelne, odkręć wodę i przetestuj swoją nową umywalkę! W przypadku umywalki inset, zaleca się, aby poczekać około jednego dnia na uszczelniacz do wyschnięcia przed użyciem go regularnie.

 

Przy odrobinie starannego planowania i dokładnym zrozumieniu instrukcji producenta, możesz samodzielnie zainstalować nową umywalkę. Upewnij się, że odpowiednio przygotowałeś armaturę i pomiary, i powoli zapoznaj się z tym przewodnikiem. Już wkrótce będziesz odkręcać krany i rozkoszować się spokojem i satysfakcją płynącej wody - czy to magiczna fontanna? Nie, to Twoja nowa umywalka!