Rozmawiamy z artystką Louise Dear i odkrywamy inspirację, która stoi za jej nowymi, ekskluzywnymi kolekcjami łazienkowymi.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd Twoi ulubieni artyści czerpią inspirację? A może oglądałeś wspaniałe dzieło sztuki i chciałeś dowiedzieć się więcej o historii, która się za nim kryje? Cóż, w Victoria Plum mamy zaszczyt współpracować z jedną z najbardziej ekscytujących współczesnych artystek w Wielkiej Brytanii, Louise Dear, aby stworzyć 5 kolejnych wspaniałych kolekcji opartych na jej najbardziej znanych obrazach - Louise uprzejmie wpuściła nas do swojego świata, pozwalając nam na unikalny wgląd w życie i umysł artysty. Kilka tygodni temu zadzwoniłam do Louise...


Nicky Kingston: Cześć Louise. Bardzo dziękuję za poświęcenie czasu na dzisiejszą rozmowę. Pierwszą rzeczą, którą nasi klienci prawdopodobnie będą chcieli wiedzieć jest to, czy są jakieś historie, które zainspirowały te 5 obrazów?

Louise Dear: "Moje prace zawsze mają jakąś historię, ale czasami trudno jest to ująć w słowa - w przeciwnym razie, jak sądzę, byłabym raczej pisarką niż artystką wizualną. Zawsze są radosne i zabawne, bawią się lżejszymi, bardziej frywolnymi i zabawnymi aspektami życia. Kompletne obrazy przychodzą do mnie, coś jak wizja, a następnie zmieniają się i ewoluują w miarę pracy nad poszczególnymi kawałkami, sam obraz przejmuje inicjatywę, prowadząc mnie w kierunku tego, czym chce się stać. Mam swoje symbole, metafory, które pojawiają się w różnych formach. Czerń i biel, uderzająca wizualnie, ale także sugerująca przeciwstawne siły w nas wszystkich.

Różowe kwiaty i abstrakcyjne formy reprezentują kobiecość, abstrakcyjne tło nałożone na uporządkowane paski reprezentuje zarówno chaos jak i porządek, kontrastujące energie w każdym z nas. Użyta postać przedstawia aspekty kobiecości, dumne i silne, kobiece i zalotne, miłe i zdolne oraz wszystkie niesamowite rzeczy, którymi jesteśmy. Moim celem jest, aby widz zobaczył w przedstawionych przeze mnie obrazach elementy siebie i wywołał uśmiech, wywołując uczucia radości, spokoju, harmonii i całkowitej pyszności bycia w jedności.

NK: Jak wpłynęła na Ciebie pandemia? Czy miało to jakiś wpływ na Twoją pracę lub styl twórczy?

LD: Od wielu lat chciałam znaleźć zimowy azyl na słonecznym południu Francji i w zeszłym roku zdecydowaliśmy się i zarezerwowaliśmy zimowy wynajem. Po cudownie słonecznym, chłodnym sezonie, właśnie pakowaliśmy się do powrotu do domu, gdy nadeszły wieści o pandemii i świat skutecznie się zamknął. Zostaliśmy zmuszeni do pozostania i, jak wszyscy, do ogarnięcia sytuacji. Na szczęście, jako artysta, jestem przyzwyczajony do izolacji. Ta przerwa dała mi prawdziwy moment na ponowne połączenie się z moją praktyką i stałem się całkowicie pochłonięty swoją pracą. Nie miałam pełnego studia, więc musiałam dostosować się do materiałów, które miałam pod ręką i, co niezwykłe, zaczęłam pracować na papierze. Bardzo spodobała mi się możliwość takiego samozadowolenia z procesu twórczego i stworzyłam zupełnie nową pracę zatytułowaną "Lockdown Lovelies" - pierwsza z nich została właśnie wydana w limitowanej edycji.

NK: Jak wygląda łazienka w Twoim nowym domu?

Moja nowa łazienka jest wymarzona! Dosłownie wymarzona, bo jeszcze nie istnieje, nie mamy nawet zbudowanej antresoli, na której będzie się znajdować. Ale będzie biała, neutralna i pełna roślin. Dominować będzie ogromna wanna w centrum z ogromnym oknem nad nią, więc będę mogła się zrelaksować i obserwować flamingi latające po tak błękitnym śródziemnomorskim niebie.

NK: Czy Twój artystyczny styl odzwierciedla się również w wyborze wnętrz?

Lubię odrobinę różu tu i tam, ale zazwyczaj ograniczam go do minimum. Ogólnie rzecz biorąc, lubię kontrasty: super nowoczesne i tradycyjne, stare, antyczne obok siebie. Jestem dość minimalistyczna, jeśli chodzi o mój dom - nie radzę sobie z tym całym odkurzaniem wokół przedmiotów. Wolę kilka naprawdę dobrych jakościowo przedmiotów niż mnóstwo starego badziewia...tee-hee!

NK: Jedno pytanie, które po prostu muszę zadać. Z nowych serii dzieł sztuki, które stanowią podstawę nowych kolekcji, które z nich jest Twoim ulubionym?

LD: There Are No Rules. Oryginalny obraz sprzedał się bardzo szybko; wolałabym żyć z nim trochę dłużej. Uwielbiam ograniczoną paletę i siłę koloru. Żywy róż na tle ograniczającej czerni pasków tła. Bardzo mnie kusi, aby mieć ten element w mojej własnej nowej łazience.

NK: Spośród 5 nowych kolekcji, która jest Twoim najnowszym projektem?

LD: Love Affair jest najnowszą kolekcją i właściwie ulubioną mojego partnera. Uwielbia delikatne uwodzenie, jak widok kochanka po przebudzeniu.

NK: Absolutnie jeden z moich ulubionych również! A który projekt jest bardziej "starszy"?

LD: Ooh Yeah! Ten utwór powstał w maleńkiej chatce na plaży z widokiem na Brighton Pier i ocean. To było szalone; mroźne i czasami dziko wietrzne, ale byłem całkowicie zainspirowany szaleństwem turystów. Była to część nowej pracy zatytułowanej "Day Trippers".

NK: Brzmi to tak, jakbyś potrzebowała dużo energii! Czy myślisz, że zawsze będziesz tworzyć i projektować?

LD: Tak! To jest w mojej krwi, w moich kościach. Żyję, śpię, śnię nowe obrazy, pomysły i projekty. To jest rdzeń mojej istoty. To jest to, kim jestem.


Dowiedz się więcej o naszych nowych ekskluzywnych kolekcjach

Aby stworzyć łazienkę, która naprawdę opowiada historię, odkryj więcej o tych 5 ekscytujących nowych kolekcjach. Możesz również dowiedzieć się więcej o Louise Dear, w tym o jej życiu, miłościach i pasjach, właśnie tutaj, w Victoria Plum.

Posiadamy również 4 istniejące kolekcje Louise Dear, o których możesz przeczytać więcej klikając na poniższe linki:

  • Kiss Kiss Bam Bam
  • Serenada
  • Coo..ee!
  • Yum Yum

Sklep Louise Dear

Dlaczego nie przejrzeć całej oferty Louise Dear? Po prostu kliknij na poniższy obrazek.

Wróć do nas na blogu w środę 16 grudnia, kiedy pokażę Ci jak "Uzyskać wygląd Louise Dear" we własnym domu, używając odpowiedniej kombinacji kolorów, akcesoriów i produktów.